Круглий стіл “Форсайт розвитку математичної та інформатичної освіти на Вінниччині і в Україні”

19 листопада 2020 року у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського на базі освітнього хабу «NotBox» відбулося засідання круглого столу «Форсайт розвитку математичної та інформатичної освіти на Вінниччині і в Україні». Модератором зустрічі виступила кафедра математики та інформатики.
Із вітальним словом до усіх учасників круглого столу виступили:
Лазаренко Наталія Іванівна – ректор ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти і науки України;
Гусєв Сергій Олексійович – перший проректор з науково-педагогічної роботи ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, кандидат історичних наук, доцент;
Коломієць Алла Миколаївна – проректор з наукової роботи ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, доктор педагогічних наук, кандидат фізико-математичних наук, професор;
Загородній Сергій Петрович – проректор з науково-педагогічної роботи і міжнародних питань ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, кандидат педагогічних наук.
Захід мав на меті обговорення стану математичної освіти в Україні, основних її проблем в контексті освітньої реформи і прийняття спільних рішень, спрямованих на перспективу розвитку освіти у галузі математики, прикладної математики, інформатики й підготовки висококваліфікованого вчителя математики.
Основні питання, на яких було закцентовано увагу на цій зустрічі це розвиток дітей, стимулювання розвитку їхнього емоційного інтелекту, розвиток особистості учня і творчого потенціалу вчителя.
Із цікавими і змістовними доповідями виступили запрошені гості.
Тема виступу: «Математика та мистецтво життя» – спікер Клочко Ігор Якович, учитель-методист, викладач математики Вінницького центру освітніх технологій, переможець ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року», фіналіст ІІІ етапу зазначеного конкурсу.
Ігор Клочко – математик, інженер, альпініст, мандрівник, фотограф. Автор понад трьох десятків посібників з математики. Закінчив Вінницький політехнічний інститут за спеціальністю «інженер-радіотехнік» та Інститут математики, механіки та економіки Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова. Викладає математику, успішно готує учнів до ЗНО та має два відео канали в YouTube. Автор книги прози «Буття на дотик», яка є синтезом прози, поезії, графіки, музики й філософії… Володіє десятком робочих професій. Співзасновник Вінницької обласної громадської організації «Центр освітніх технологій».
Тема виступу: «Чи є життя після фізмату?» – спікер Музика Олександр Леонідович, переможець Всеукраїнської олімпіади з педагогіки, кращий студент ВДПУ (2004-2005 років), випускник фізико-математичного факультету (Інституту перспективних технологій, економіки та фундаментальних наук) ВДПУ імені Михайла Коцюбинського (2005 року).
Олександр неодноразовий переможець шкільних олімпіад. Навчаючись на фізматі, захищав честь університету в складі збірної по футболу, був капітаном факультетської команди КВК «Зона FM», яка двічі ставала чемпіоном ВДПУ. Закінчив з відзнакою магістратуру. Пройшов шлях у ПриватБанку від спеціаліста по регулярним платежам до заступника директора Вінницької філії. Наразі розвиває декілька стартапів в області доповненої реальності, штучного інтелекту та роботи із базами даних. У деяких своїх проектах Олександр застосовує свої методичні погляди і реалізує себе як педагог. Серед його доробок і втілених проектів-ідей для розвитку дітей: багато пазлів-головоломок і розвиваючих іграшок, які виготовляються за методикою відомого педагога Марії Монтессорі; книжечка-казка «Колобок» з доповненою реальністю, яка «оживає»»; математичний планшет – геоборд, який поєднаний з таблицею Піфагора та багато інших цікавих інтеграцій та напрацювань (більшість із них захищені авторськими правами та патентами).
За відгуками учасників заходу зустріч була цікавою, плідною, позитивно емоційною, захоплюючою, такою, що надихає на творчість, розвиток і саморозвиток особистості!!!
Щиро дякуємо усім учасникам круглого столу!!! До нових зустрічей!!!